Sorana Cîrstea a făcut un gest rar întâlnit pe terenul de tenis

Scris de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Moment rar întâlnit la Istanbul, în timpul partidei dintre Sorana Cîrstea și Barbora Strycova. Jucătoarea din România a apelat la un mod inedit de a se motiva, în timpul primului set al partidei cu jucătoarea din Cehia.

În primul set al întâlnirii cu Barbora Strycova, la scorul de 5-2 pentru jucătoarea din Cehia, Sorana a scos un carnetel pe care l-a deschis și, preț de câteva secunde, a citit cu atenție un mesaj.

Această încercare de a se motiva nu a avut niciun efect pentru Sorana, Cîrstea pierzând setul cu 6-2. La turneul de la Miami, Taylor Townsend a apelat la un carnetel, pentru a se motiva. Simona Halep a spulberat-o pe Taylor Townsend, în turul al doilea al turneului de la Miami, după numai o oră de joc. La un moment dat, când Halep conducea cu 3-0 în primul set, Townsend s-a dus pe bancă și s-a uitat într-un carnețel, repetându-și parcă ce trebuie să facă din punct de vedere tactic. Cu toate acestea, Halep a câștigat setul cu 6-1, după numai 29 de minute de joc.